Ціна облігацій України з погашенням у липні 2017 впала на 3,9 цента – до рекордно низьких 52,95 цента після повідомлення про намір Києва провести консультації з кредиторами з метою підвищення “середньострокової боргової стійкості”.

З початку місяця облігації втратили 5,8%. В їх ціни включені очікування відстрочки платежів і навіть зниження суми основного боргу, заявив Лутц Роемейер з LBB Invest. За його оцінкою, якби ринок очікував лише розстрочки на 3-5 років, то ціна мала б бути вище 80 центів.

Макс Волман сказав, що оголошення про переговори, з одного боку, є позитивним, оскільки передбачає вирішення ситуації, з іншого боку, воно означає перспективи втрати грошей інвесторами в тій чи іншій формі. “Ризик при будь-якому рішенні полягає в тому, чи виявиться цього достатнім”, – зауважив він.

Україна проведе консультації з кредиторами з метою підвищення середньострокової боргової стійкості, заявила міністр фінансів Наталія Яресько в середу на зустрічі з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард в Давосі.

Як очікується, консультації можуть почати наступного місяця – після завершення переговорів з Міжнародним валютним фондом про перехід від відкритої навесні 2014 програми stand-by до більш довгострокової і масштабної програми розширеного кредитування EFF (Extended Fund Facility).

За даними FT, оголошення про переговори з кредиторами було одним з умови МВФ для успішного продовження переговорів.

Мінфін України в середу ввечері розповсюдив повідомлення, в якому підтвердив, що буде проводити консультації з утримувачами зовнішніх суверенних боргових зобов’язань, щоб поліпшити “середньострокову боргову стійкість” країни.

“Ринки очікували цього кроку і повинні вітати його, так як він буде забезпечувати фінансову підтримку, необхідну Україні для відновлення економічного зростання, при цьому забезпечуючи прийнятні результати для всіх зацікавлених сторін”, – наводиться в повідомленні адміністрації президента слова міністра фінансів Наталії Яресько.

У заявах українських осіб не говориться, що переговори з кредиторами стосуватимуться реструктуризації суверенного боргу.

Багато експертів останнім часом відзначали вразливість зовнішньої боргової позиції України, відображенням чого є висока прибутковість суверенних єврооблігацій країни, що враховує суттєву ймовірність реструктуризації боргу. У цьому зв’язку, як вважають експерти, кредитори, в число яких входить і Росія, можуть виявитися змушені погодитися на продовження термінів погашення зобов’язань і зниження процентних виплат, щоб виключити дефолт України.

Н.Яресько не стала коментувати можливість зниження ставок і розстрочки боргів, але зазначила в інтерв’ю, що всім кредиторам, включаючи приватних власників облігацій і Росію, будуть надані рівні умови.

Державний борг України по відношенню до ВВП стрімко зростає: за оцінкою ЄБРР, він досяг 70% ВВП за підсумками 2014 року і продовжить збільшуватися в 2015 році. Сумарний дефіцит бюджету в поточному році очікується близьким до 10% ВВП, банківський сектор страждає від відтоку вкладів і девальвації гривні, зазначав ЄБРР, відбулося скорочення міжнародних резервів України до $7,5 млрд, або одного місяця імпорту. Тільки цього року Києву належить виплатити зовнішнім кредиторам понад $10 млрд.

За оцінками МВФ, сьогодні Україна, крім уже обіцяних їй країнами-кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями $30 млрд, додатково необхідно до початку 2016 $15 млрд.

напишіть коментар