У адміністративний кодекс Латвії запропонована поправка, яка передбачає притягати до відповідальності осіб за навмисне спотворення даних одометрів автомобілів.

Купуючи старий автомобіль, завжди дуже важливий його пробіг – від нього залежить технічний стан і кінцева вартість машини. Якраз тут і з’являється спокуса у продавця підкрутити одометр. Так, наприклад, у Латвії така послуга коштує від 30 до 60 євро євро і займає всього 10 хвилин.

Однак цього скоро повинен прийти кінець. Депутат сейму від Союзу зелених і крестья Карліс Сержантс розробив пропозицію до поправок Латвійського адмінкодексу. За новими поправками, фізичним особам за скручування одометра загрожує штраф до 100 євро, а юридичним – до 200 євро. А от за пропозицію такого виду послуг штраф для фізосіб подвоюється – до 200 євро, а юрособам і зовсім прийде викласти в десять разів більше – 2000 євро.

Дирекція з безпеки дорожнього руху (ДБДД) Латвії вже веде контроль пробігу автомобілів в момент реєстрації та під час техогляду. Дані доступні на сайті ДБДД. У випадку шахрайства автовласник зможе звертатися в Центр захисту прав споживачів з проханням визнати угоду купівлі-продажу автомобіля не має сили, а при зверненні до правоохоронних органів буде досягнуто накладення штрафу.

напишіть коментар