Нам не варто чекати введення безвізового режиму з ЄС. Це невигідно українській владі

На початку квітня обладнання «Поліграфічного комбінату «Україна», на якому виготовлялися біометричні паспорти, вийшло з ладу. Сталеві верстати не витримали напруженого графіка роботи через наплив бажаючих отримати заповітне посвідчення особи. Тепер комбінат виробляє всього лише 4,5 тис. паспортів на добу, притому, що щодня міграційна служба приймає в середньому по 8 тис. заяв громадян на отримання паспорта нового зразка.

Людям можна не поспішати. Все одно з цими документами без віз їздити до країн Шенгенської зони наші громадяни зможуть лише після спеціального рішення ЄС. Але в тому то й справа, що європейські начальники не надто поспішають це рішення приймати. І їх можна зрозуміти. Щоб відкрити кордони з державою, на території якої обертається величезна кількість неврахованих боєприпасів, потрібно відчувати не тільки величезну любов до України, а й мати найвищий рівень самозречення. Ні перше, ні друге керівників країн Євросоюзу не стосується.

Лобіює вільне пересування українців Європою хіба що Польща. Так, незважаючи на заяву голови Представництва ЄС в Україні Ян Томбінського, що на саміті «Східного партнерства» в Ризі 21-22 травня рішення про надання Україні безвізового режиму з Євросоюзом прийнято не буде. «Цього не буде через те, що немає часу для прийняття такого рішення», – ще наприкінці березня згенерував вельми розпливчате формулювання пан Томбінський.

Але вже на початку квітня президент Польщі Броніслав Коморовський заговорив про зворотне: «Польща займає однозначно проукраїнську позицію, і ми впевнені, що є можливість отримати безвізовий режим для України».

Зрозуміти сусідів не складно після падіння «залізної завіси» працювати за кордон вирушило 1,5 млн. поляків. І, кажуть експерти, це далеко не межа. А на носі початок аграрного сезону, і польському селу так не вистачає українських робочих рук.

Але справа в тому, що відкриті кордони з Європою не вигідні, насамперед, українській владі. І ось чому. Кількість економічно активного населення України коливається в межах 20-21 млн. чоловік. Саме вони утримують вітчизняних пенсіонерів, число яких, навіть незважаючи на значне збільшення урядом пенсійного віку, становить понад 10 млн. чоловік. Тобто, на кожну пенсіонера припадає 2 працюючих українця. І сьогоднішній дефіцит пенсійного фонду на рівні 18 млрд. грн. змушує цінувати кожні робочі руки.

У країнах Східної Європи після вступу в ЄС недорахувалися кількох мільйонів громадян, які виїхали шукати щастя за кордон.

За найскромнішими підрахунками, тільки після скасування візового режиму з ЄС Україна покине 3 млн. її громадян. Тільки 1 млн. чоловік відправитися на заробітки до Польщі в найближчі кілька років. І справа навіть не в трудовій міграції. Не забувайте, керівництво країни ніяк не може вирішити збройний конфлікт на сході, відгомін якого відчувають на собі абсолютно всі жителі України. Чи це не стимул поїхати?

Петро Порошенко заявив, що отримати безвізовий режим з Європою – справа принципу і зробити це потрібно будь-якою ціною. Думається, що президент злукавив. Ніхто не буде поспішати, а винних в провалі євроінтеграційних сподівань українців вже призначено. Неповороткий захід, що поробиш …

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

напишіть коментар