Економічна криза

Відродження української економіки на нормальні рейки відбудеться протягом найближчих трьох років.

Про це розповів заступник голови Адміністрації Президента (АП) України Дмитро Шимків після Третього Східного форуму, що відбувся в Берліні.

“Стабілізація економіки відбудеться до 2017 року. Тобто протягом 3 років”, – запевнив Шимків.

За словами заступника голови АП, було б ілюзією стверджувати, що “майбутнє все суцільно в рожевих тонах”, але “закони приймаються, просто потрібен час”.

Відповідаючи на питання про можливість налагодження економічного діалогу з Росією, до чого Київ активно підштовхує Європа, Шимків заявив, що шукати компроміс українськими і російськими бізнесменами “нерозумно”, його просто немає доти, “поки росіяни вірять у свою пропаганду і сподіваються, що українські споживачі будуть підтримувати росіян“. При цьому він визнав, що російські підприємці в Україні створюють робочі місця, і їх діяльність українська влада вітає.

“Ми повинні розуміти, що ніякого діалогу не буде до тих пір, поки Росія є агресором для України. Європейці намагаються знайти компромісні варіанти, це природно. Але ми займаємо дуже жорстку і чітку позицію: є інтереси України і є бачення перспективи – рухатися в європейському векторі. Ми повинні орієнтуватися на європейський ринок, не виключаючи можливості співпраці з Росією. Але поки ми бачимо політичне лідерство, яке має місце в Росії, ми, я особисто, не маю великих надій. Я просто не вірю в те, що вовк раптом стане овечкою”, – прокоментував заступник голови АП.

Як повідомлялося раніше, експерти вважають, що “дно” кризи чекає Україну влітку. “Оскільки основний спад реального сектора формувався в останні літні місяці 2014 року, коли почала “відпадати” промисловість Донбасу, проходження дна спаду можна очікувати ближче до цього періоду – червень-серпень 2015 року. Проте досягнення “дна” спаду – це ще не відновлення, тому підсумки року будуть слабкими”, – пояснив експерт Андрій Шевчишин.

Нагадаємо, що промислове виробництво в березні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року скоротилося на 21,1%, обсяг будівельних робіт – на 33,5%, обсяг роздрібних продажів – на 31,3%. Вантажоперевезення за 1 квартал знизилося на 23,9%.

Річна інфляція за підсумками березня становила 45,8% в річному вимірі, а ціни виробників за рік підвищилися на 51,7%.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

напишіть коментар