мугабе

Американське агентство вибрало найбільш одіозного гостя святкувань, якого випереджав тільки лідер КНДР Кім Чен Ин.

Найбільш одіозним гостем президента РФ Володимира Путіна на військовому параді 9 травня в Москві стане 91-річний лідер Зімбабве Роберт Мугабе, щодо якого діють санкції Євросоюзу і якого критики називають диктатором.

У середу в Кремлі розповіли, кого чекають на суботньому параді Перемоги в Москві. Серед очікуваних персон знову опинився і лідер Зімбабве. “Він (Мугабе, – Ред.) – у двох якостях: як президент Зімбабве і як нинішній голова Африканського союзу”, – повідомив помічник глави РФ Юрій Ушаков.

“Мугабе, якого критики називають диктатором, який бажає правити до смерті, і звинувачують у порушеннях прав людини, стане найбільш одіозним гостем святкувань після того, як до Москви відмовився їхати північнокорейський лідер Кім Чен Ин”, – відзначає агентство.

У середу Зімбабве вперше за десятиліття попросило Захід про фінансову допомогу. Цього року ЄС виділив африканській країні 234 млн євро, вперше після того, як ввів проти Зімбабве в 2002 році санкції, які скасував минулого листопада. Євросоюз спонукає Зімбабве до політичних реформ, але залишає замороженими активи Мугабе і забороняє в’їзд йому і його дружині.

Нагадаємо, офіційних представників від України 9 травня в Москві не буде. Від участі в параді відмовилися президенти Білорусі, Північної і Південної Кореї, Чехії, Австрії, Німеччини, США, Чорногорії, Угорщини, Хорватії, Словаччини, Болгарії, Австралії, Канади, Фінляндії, Франції, Норвегії, Великобританії, Нідерландів, Молдови, Словенії, Литви , Латвії, Естонії, прем’єри Японії та Швеції.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

напишіть коментар